Kategori

Mesleki Yeterlilik Programları

İnceleme

0 (0 Değerlendirne)

Kurs Gereksinimleri

Bu eğitim; İzmir Tasarım Fabrikası projesi kapsamında, online hale getirilerek Moda Tasarımı alanında kendini geliştirmek isteyenlerin hizmetine sunulmuştur. Bu kapsamda online eğitime katılım esnasında herhangi özel bir gereksinim bulunmamaktadır. Lakin eğitim konularının daha iyi anlaşılması ve çalışmanız esnasında eğitim dosyalarının yüksek kaliteli hallerine ulaşabilmeniz adına "Yardımcı Dokümanlar" bölümüne göz atmanızı tavsiye etmekteyiz.

Eğitim Tanımı

Moda Tasarımı, günlük yaşam için kıyafet ve diğer aksesuarların yaratılmasına odaklanan bir sanat türüdür.

Moda Tasarımı Eğitimi; takım-rehber-eğitmen-paydaş işbirliğiyle, AB Projesi kapsamında kurulan İzmir Tasarım Fabrikası (IDF) tarafından tasarlanmış, alıştırma ve paydaş projesinden oluşan 10 Modül7 Ders, 1 Moda Tasarımı Sınavı veEQAVET Akreditasyonu'nu kapsayan bir süreçtir.

Ders Çıktıları

Bu eğitimi alan kişiler;
- Moda tasarımı hakkında bilgi sahibi olacak,
- Dijital moda tasarımı uygulaması Tailornova'yı tanıyarak kullanabilecek,
- Tasarımların ve desen yapımının uyumunu özelleştirebilecek,
- Bir moda koleksiyonunun hazırlanmasını sağlayacak ve lansmanın yapılması hakkında yol haritası çıkaracak,
- Moda koleksiyonu ve moda markası için en iyi stilin nasıl seçileceğini öğrenecek,
Tasarım konseptinin ve tasarım süreci fizibilitesinin değerlendirilmesini anlayacak,
Basit giysilerin kompozisyonu ve görsel sunumlarının hazırlanması hakkında fikir edinecek,
Hammaddelerin modada kullanımı konusunda bilgi edinip, moda endüstrisi için proje yönetimi yazılım sistemlerini ayrıntılı olarak öğrenecektir.

Eğitim İçeriği

1 Moda Tasarımına Giriş (Modül 1)
8 Min

Moda tasarımı, günlük yaşam için kıyafet ve diğer aksesuarların yaratılmasına odaklanan bir sanat türüdür. Konu ile ilgili genel bilgiye sahip olacaksınız.


2 Dijital Moda Tasarımı (Modül 2-3-4)
20 Min

"Tailornova", dijital moda tasarımları oluşturabileceğiniz ücretsiz bir websitesidir. Bu websitesi ile dijital modaya nasıl giriş yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Tasarımlarınızın ve desen yapımınızın uyumunu özelleştirebileceksiniz. Tasarımları son haline getirerek kaydedebileceksiniz.


3 Lansman Planlama (Modül 5)
8 Min

Bir moda koleksiyonu oluşturmak için ihtiyacınız olan ilk şey ilham kaynağıdır. İlham ile beraber nasıl bir moda koleksiyonunun lansmanının planlaması yapılır, bununla ilgili fikir sahibi olacaksınız.


4 Stil Seçimi (Modül 6)
8 Min

Moda koleksiyonunuz ve moda markanız için en iyi stilin nasıl seçileceği hakkında bilgi edineceksiniz.


5 Fizibilite Değerlendirilmesi (Modül 7)
8 Min

Tasarım konseptinin ve tasarım süreci fizibilitesinin değerlendirilmesi hakkında bilgi sahibi olacaksınız.


6 Kompozisyon ve Görsel Sunum (Modül 8)
10 Min

Basit giysilerin kompozisyonu ve görsel sunumlarının hazırlanması hakkında bilgi sahibi olacaksınız.


7 Hammadde Kullanımı ve Proje Yönetim Sistemleri (Modül 9-10)
12 Min

Hammaddelerin modada kullanımı konusunda bilgi edinip, moda endüstrisi için proje yönetimi yazılım sistemlerini ayrıntılı olarak öğreneceksiniz.


1 Moda Tasarımı [Quiz]
20 Min


1 EQAVET Akreditasyonu [Quiz]
1 Min


1. Moda Tasarımına Giriş (Modül 1)
2. Dijital Moda Tasarımı (Modül 2-3-4)
3. Lansman Planlama (Modül 5)
4. Stil Seçimi (Modül 6)
5. Fizibilite Değerlendirilmesi (Modül 7)
6. Kompozisyon ve Görsel Sunum (Modül 8)
7. Hammadde Kullanımı ve Proje Yönetim Sistemleri (Modül 9-10)

IDF

Administrator

İzmir Tasarım Fabrikası

Administrator

İzmir Tasarım Fabrikası temel düşünce yapısı olarak “Tasarım Odaklı Düşünce” (TOD) metodunu benimsemekte ve bunu öğrenim deneyimlerinde de uygulamaktadır.

0 Değerlendirne
0 İnceleme
10 Katılımcı
10 Eğitim

Herkes bireysel varlığını temsil etmenin yanı sıra bir topluluğun parçasıdır. İşbirliği, katılımcılık, dayanışma ve paylaşım kültürü birlikte üretmenin ve gelişmenin anahtar kavramlarıdır. İzmir Tasarım Fabrikası (IDF), bilgi ve deneyimi paylaşırken yeni oluşumlara ilham olmayı amaçlar. Meraklı, araştırmacı, yaratıcı, yenilikçi karakteriyle fikir yürütme ve yeni bakış açıları geliştirebilme kabiliyetine sahiptir. Birlikte tasarlayıp birlikte üretmek, değeri birlikte inşa etmek değerlidir.

IDF, sadece insanlara değil; tüm canlılara ve dünyaya karşı sorumluluk sahibidir. Kişiler ve kurumlarla iletişiminde, üstlendiği rol ve duruşuyla tüm faaliyetlerinde bu sorumlulukla hareket eder. Sadece bugün için değil; gelecek için değer yaratmayı önemser. Bu yüzden devamlılığı sağlamaya, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir olmaya özen gösterir. IDF çatısı altında herkes kendisine, çevresine, ekibine, topluluğa ve dünyaya karşı sahip olduğu sorumluluğun bilincindedir.

IDF, işbirliği odaklı bir platform ve model olarak birleştirici bir özelliğe sahiptir. Ortak hareket edebilmek için koordinasyonu sağlamak, birliktelik duygusunu kazanmak ve paylaşımcılık önemlidir. Farklı disiplinlerden, farklı görüşlerden ve farklı deneyimlerden beslenen IDF, katı ve değişmez bir yapı yerine sürekli yenilenen, esnek bir yapıyı benimser. Yerel unsurların güç birliğine inanır. Bağımsız, kolaylaştırıcı ve esnek yapısı, değişen koşullara hızla uyumlanmasını, kapsayıcılığı ve çoğalmayı sağlar.

Katılımcı Geri Dönüşleri

Moda Tasarımı

0

Eğitim Değerlendirmesi
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

Yorum bulunamadı

Giriş Yap veya Kayıt Ol (Bir inceleme göndermek için)

İnceleme

Alışveriş Sepetin

Loading...